דלתות בלגיות

דלתות בלגיות שעומדות במבחן הזמן.

אחת לכמה שנים עולם העיצוב עובר תהפוכות, לעיתים הטרנדים מגיעים לישראל עם שאר העולם, אולם לעיתים נדרשים לנו הישראלים כמה שנים ורק אז אנחנו מיישרים קו עם שאר העולם. 

אנחנו הישראלים לא שונים מבירות העיצוב האירופאיות, אבל אנו ככל הנראה יותר ביקורתיים ואוהבים להעמיד מגמות וטרנדים למבחנו הקשוח והבלתי מתפשר של הזמן.

 דלתות בלגיות הן בבואה לתרבות שלנו, הן הגיעו לעולם העיצוב האירופאי כבר בשנות ה-80 של המאה ועשרים, אך רק בשנים האחרונות דלתות בלגיות נכנסו לשוק הישראלי ונכנסו חזק.

סיבוב קטן בערים יראה שגם אנחנו הכנסנו הביתה דלתות בלגיות כמו גם חלונות בלגים. 

אין ספק שהחידוש שהדלתות הבלגיות מציגות מרשים ומרגע שדלתות אלו נכנסו התחלנו לחשוב אחרת על האופן שבו אנחנו מעצבים, בונים ואפילו חיים.

אז מה הן דלתות בלגיות ומדוע כל כך הרבה ישראלים מעדיפים אותן?

דלת בלגית זוהי דלת שלמעשה כוללת פרופיל בלגי, קרי: מסגרות ברזל, ולהן יש עיצוב מיוחד. ניתן לשלב עם פרופיל בלגי מגוון סוגי חומרים, כאשר הרווח ביותר הוא זכוכית.

היתרונות של דלתות בלגיות הם רבים, ננסה לעמוד על העיקריים שבהם:

אחד היתרונות הבולטים של דלת בלגית הוא המראה שלה. יש בדלת הזו משהו אלגנטי, יוקרתי אך עם זאת חם ואינטימי. 

דלתות בלגיות מזכירות לנו את אירופה הקלאסית אך בו זמנית הן אומרות משהו מאוד עדכני ועכשווי. גם רפרטואר הצבעים שבהם ניתן לצבוע דלת בלגית הוא אדיר ומאפשר לכל אדם למצוא את מבוקשו.  

יש דלת בלגית באדום, יש בכחול, יש בירוק, ובעצם בכל צבע בספקטרום הצבעים הנתפס בעין האנושית.

יתרון נוסף שגלום בפרופיל הבלגי הוא שהוא מתאים לגודל של כל פתח. 

בין אם אתם רוצים לעצב חלונות או דלתות, גדולים או קטנים, ארוכים או צרים עם פרופיל בלגי ניתן להתאים לכל לקוח את הגודל והמידה הרצויים והנחוצים לו.

 ובהקשר זה אי אפשר שלא לציין את העובדה שכאשר מחליטים לרכוש דלתות בלגיות לבית ניתן להתאים באופן הרמוני גם חלונות וליהנות מסינרגיה הומוגנית בכל חלל ובכל בית.

ואם אנחנו כבר מדברים על פונקציונאליות, אז זה בדיוק הזמן להוסיף כי דלתות בלגיות לא דורשות תחזוקה מיוחדת או ניקוי שונה מדלתות אחרות.

הדלת הבלגית קלה לניקוי ופשוטה לתחזוקה ואלפי לקוחות יכולים להעיד שדלתות אלו מחזיקות שנים ארוכות.